Насочване на моя лозаризъм Работа

Насочване на моя лозаризъм Работа

Насочване на моя лозаризъм Работа

Blog Article



Водата от чешмата е по-добре да се остави да престои един ден преди поливката.

Целта на дисциплината “Селекция на трайните култури”  в частта ù  “Селекция на овощните  култури” е да се разширят познанията на студентите по овощарство и помология.

Маркучи за вода Маркучи за храни Маркучи за въздух Маслоустойчиви маркучи Маркучи за високо налягане Градински маркучи Маркучи за кислород и пропан-бутан Маркучи за кабелна защита Шлаух Плоски маркучи Фитинги за плоски маркучи Скоби за маркучи Щуцери и щорцове Камлок връзки

Студентите запишани на оваа студиска програма се здобиваат со знаења од областа на овоштарството, лозарството, како и организирање, управување и контрола на процесот на производство. Исто така, во оваа програма вклучено е и изучување на технологијата на производство на вино и производи од грозје.

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

Първото пръскане обикновено се прави през март и преди набъбването на пъпките.

Автоматизацията на поливната система чрез програматор пести време и труд на агрономите и улеснява поливането в най-подходящите части на деня;

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Одделението за лозарство работи на постојана интродукција и колекционирање на автохотните, регионалните и интернационални сорти винова лоза и ги проучува нивните агробиолошки и технолошки својства во различни лозарски реони со цел да се подобри сортиментот во државата.

Целта на курса е да се дадат на студентите задълбочени познания за морфологичните и биологични особености и стопанското значение на отглежданите в промишлените насаждения овощни видове, техните изисквания към екологичните фактори, създаването на овощни насаждения и агротехнич ... Овощарство и лозарство (част Овощарство)

Лозата вирее успешно както на равнинен терен, лозарство така и по склонове и хълмове с различен наклон. При равнинен обаче се развива по-буйно и дава повече грозде, но с по-ниско качество. От друга страна, засаждането по хълмове е практика още от дълбока древност и се препоръчва, защото гроздето на такъв терен е по-висококачествено, а плододаването е по-равномерно. По хълмовете лозята се огрява по-продължително, температурите са по-подходящи, а слънчевите лъчи достигат повърхността на почвата под ъгъл, близък до правия.

Иска се да осигурите хранителна, въздухопроницаема (добре аерирана) и структурна почва.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Обогатяват се техните знания за връзката между качеството на и ... Основи на лозарството

Report this page